Yaşlanmak Güzeldir

Değer verilen ve değer gören, her yaş özeldir.

Her zaman değerli olan büyüklerimize saygı ve değer, kısa bir zaman dilimine sıkıştırılamaz. Kültürümüzde yaşlı insanlarımızın ayrı bir değeri ve önemi vardır. Bu günlere ulaşmamızın temelinde, ömrünü, gücünü, yeteneklerini toplumun hizmetine harcamış yaşlılarımız vardır. Günün birinde herkesin ihtiyaç duyacağı vefalı, sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler kurmalı,  kıymetli tecrübelerinden yararlanmalı, bedenen ve ruhen bizlere ihtiyaç duyan yaşlılarımıza her açıdan destek olmalıyız.

Kimine göre ,inzivaya çekilmek, kimine göre çalışma temposuna hiç ara vermeden devam etmek, kimine göre artık kendine vakit ayırmak, gönlünce gezmek anlamına gelen yaşlılığı planladığımız gibi geçirebilmenin en önemli kuralı sağlıklı olmak. Gençlik ve orta yaş boyunca edinilen kötü alışkanlıklar ve kalitesiz yaşam biçiminin sonuçları ne yazıktır ki çoğu zaman yaşlılık diye adlandırdığımız hayatın en olgun döneminde ortaya çıkıyor. Her yaşta dinç hissetmek, sağlıkla hareket edebilmek ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için erken yaşlarda önlem alınması gerekir.

Yaşlanmadan Önce Hayatımızdan Çıkarmamız Gerekenler

1- Kötü beslenmek
2- Sigara ve alkol
3- Egzersiz yetersizliği
4- Yoğun stres
6- Uyku problemleri
8- Güvensizlik duygusu
9- Yalnızlık
10- Aidiyet duygusunun yetersizliği

Yaşlanmadan Önce  Yapmamız Gerekenler

  • Doğal ürünlere dayalı beslenme
  • Düzenli spor
  • Zihni yeni bilgilerle meşgul etmek,
  • Rahatsızlıkları ilaç kullanımdan önce doğal takviyelerle iyileştirmeye çalışmak
  • Yeni yerler keşfetmek
  • Öğrenmekten vazgeçmemek
  • Sevdiklerinize daha fazla vakit ayırmak

Yaşlılıkta bir misafirdir, onu ağırlamak gerekir.

Bütün değerli büyüklerimizin haftasını şükran ve minnet duygularıyla kutluyor, yaşama sevinci ile dolu sağlıklı,  mutlu ömürler diliyoruz.

yasli2

0

Yorum Bırakın