Kış Dekorasyon Trendleri

Dekorasyon ruh halimizin aynasıdır.  Bu durum yaşadığımız alanları da etkiler. Ama ufak dokunuşlar ve birkaç farklılıkla evinizin atmosferini değiştirebilir sıcak enerjiler katabilirsiniz. İşte size kışın gelmesiyle soğuk enerjiyi değiştiren dekorasyon fikirleri…

Dekorasyonda Kış Yansıması

Soğuk kış aylarında örgü giyimden dekorasyona kadar her zaman trend olmuştur. Kendiniz yapabileceğiniz gibi satın alabileceğiniz bir çok farklı yumuşacık el örgüsü battaniye ve yastıklar evinize sıcacık bir hava katacaktır. Yenilenmiş hissi uyandıran küçük dokunuşlarla dışarıdaki kar yağışını izlemek daha keyifli olacaktır.

Kurutulmuş meyve kabukları, kozalaklar ve renkli mumlar evinizde içinizi ısıtacak ayrıntılardır. Cam kavanozlara yerleştireceğiniz mumlar, sepetlere yerleştireceğiniz kozalaklarla sehpa üzerinde görsel bir şölen yaratabilirsiniz. Evinizin atmosferi bir anda mistik bir enerjiyle dolacaktır.

Abajur hem aydınlatma hem de dekoratif amaçlı kullanılır. Köşe sehpa üzerinde yanında birkaç çerçeveyle ya da televizyon ünitesi yanında şık duran abajurlar evinize farklı bir hava katacaktır.

Ahşap Dokunuşlar ve Renklerin Büyüsü

Ahşap bulunduğu bütün ortamlara ferahlık katar. Kışın kasvetli havasını ahşabın büyüsüyle yok edebilir, hem de evinizin bütün havasını değiştirebilirsiniz. Alacağınız bir ahşap masa veya sehpa tüm evinizi değiştireceği gibi evinizde dilediğiniz bir duvarı ahşapla kaplamak farklı bir stil yaratacaktır.

Renkli dekorasyon; ortama canlılık verir ve büyük bir değişiklik hissi yaratır. Bu senenin kış modası renklerinde saks mavisi, kahve tonları, koyu yeşiller ve kırmızının her tonu mevcut. Dilerseniz aksesuarlarda dilerseniz mobilyalardan birini farklı bir renkle kullanabilir, aradığınız değişimi yakalayabilirsiniz. Renk konusunda çok cesur değilseniz renkli küçük objeler, yastıklar satın alabilirsiniz. Böylece renkli atmosfere keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Evinizde Farklı Yansımalar

Altının ihtişamı hem göz zevkine hitap eder hem de şaşalı bir görünüm sağlar. Evinizde bir avize, perde, mobilya ya da abajur olarak değerlendirebileceğiniz altın rengi evinizi antik bir havaya büründürür. Altın dokunuşlarla evinizde bir masalsı bir atmosferi yaratabilirsiniz.

Aynalar büyük, küçük, yuvarlak, kareli farklı boyutlarda aynalarla evinizde bir duvarı renklendirebilirsiniz. Hem mekana ferahlık katar hem de dekoratif durur. Evinizdeki mobilyalara uygun renklerle dekorasyonunuzu tamamlar.

Şömine çok eski dönemlere ait bir ısınma yöntemi olsa da günümüzde hala etkisi sürüyor. Isınma ve dekoratif amaçlı şömineler evlerde farklı bir hava yaratıyor. Ateşin yansıması kış aylarında konfor sağlarken; karşısına geçip kitabınızı okurken kahvenizi yudumlar, hem de evinizin yeni havasının keyfini sürebilirsiniz.

 

5