Kış Aylarının Keyfini Doyasıya Yaşayın

Kış mevsiminin tadını doyasıya çıkarmak için yapabileceğiniz çok şey var. Sıcak ev ortamında keyfinize keyif katacak, dışarıda eğlenceli saatler geçirebileceğiniz faaliyetler sizi bekliyor.

İç ürperten soğukları, karlarla kaplı bembeyaz doğası, puslu havaları ile kış mevsiminin farklı bir güzelliği vardır. Ağaç dalları çıplak, sokaklar ıssızdır. Yazın çocuk cıvıltılarıyla dolu parklar sessizliğe gömülür. Doğa ve kent sessiz bir uykuya dalarken, kendinizi yeni mevsime hazırlayarak, evde ve dışarıda çeşitli faaliyetler yaparak bu güzel ayların tadını çıkarabilirsiniz.

Bedeninizi Canlı Tutun

Kış yorgunluğuna ve soğuk havalara inat zinde kalmanız önem taşır. Sezonun meyve ve sebzelerini, sıcak içecekleri sık tüketerek vücudunuzu soğuklara hazırlayabilirsiniz. Erken aydınlanan güne erken başlarsanız, gün ışığından daha fazla yararlanabilir, daha canlı ve hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Soğuk havaların bedeninizi yıldırmasına izin vermeyerek mevsimin keyfini daha fazla çıkarabilirsiniz.

Battaniye Altında Keyif Zamanı

Kışın evde daha fazla zaman geçirilir. Evde bulunduğunuz zamanları daha eğlenceli hale getirmek sizin elinizde. Uzun zamandır izlenmeyi bekleyen filmler, uzun kış akşamlarına eşlik edebilir. Battaniyeyi üzerinize çekerek televizyonda sevdiğiniz dizileri izleyebilirsiniz. Ailenizle ya da dostlarınızla Jenga, Scrabble, Tabu, sessiz sinema ya da iskambil oynayarak akşamlarınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Dumanı Tüten Bir İçecekle İçinizi Isıtın

Keyifli akşamlarınızı sıcak içeceklerle tatlandırmadan olmaz. Soğuk günlerin vazgeçilmezi salep, bir anne klasiği ıhlamur, içinizi ısıtan bitki çayları, bu mevsimde sık tüketilen içeceklerdir. Evi mis gibi kokularla dolduran bir içeceğe kim hayır diyebilir? Sevdiklerinize dumanı üstünde bir içecek ikram ederek içlerini ısıtabilirsiniz. Tarçın ve leblebi ile tatlandıracağınız geleneksel lezzet bozayı da unutmayın.

Soğuğa Cevap Kestane Kebap

Soğuk havalarla birlikte mevsimin vazgeçilmez besinlerinden kestane, tezgahlardaki yerini almaya başladı. Eskiden doğalgazın olmadığı dönemlerde soba üzerinde kızartılırdı. Artık evlerin çoğunda soba olmasa da kestane yapmanız için hiçbir engel yok. Haşlama yapabilir, fırında ya da ocakta kebap yapabilirsiniz. Tadına doyulmaz sıcacık lezzetiyle tüm aileyi bir araya getiren kestaneyi listenize mutlaka ekleyin.

Karlar Düşer, Herkes Oynar

Kar, kış aylarının olmazsa olmazıdır. Parkları, sokakları, bahçeleri bembeyaz bir örtü ile kaplayan karlarla oynamayı herkes sever. Karlar düşer düşmez kendinizi ailenizle birlikte sokaklara atarak eğlenceli saatlerin tadını çıkarabilirsiniz. Kartopu oynayabilir, kardan adam yapabilir, kızakla kayabilirsiniz.

Kışın Doğanın Tadını Çıkarın

Soğuk havalar her zaman evde oturmanızı gerektirmez. Kışın ayrı bir güzelliğe bürünen, şehre yakın bölgelere hafta sonu kaçamakları yapabilirsiniz. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken bölgelerde yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir, bir kır kahvesinde soba başında ısınabilirsiniz. Ayrıca karda sucuk ekmek keyfi yapmak için bundan daha güzel bir fırsat olabilir mi?

 

2