Dumankaya Çok Özel Bir Projeyle Fikirtepe’ye Geliyor

Fikirtepe Konut Projesi

​İstanbul’un en merkezi yerlerinden biri olan Fikirtepe, tarih boyunca insanların en gözde semtlerinden biri olmuştur.Fikirtepe-tarih

Fikirtepe’de, tarih öncesi çağlardan beri yaşamın var olduğunu gösteren birçok bulgu yer altından çıkarılmış ve müzelerde sergilenmektedir. Ancak ulaşılabilen en kesin bilgiler Osmanlı dönemine aittir. Ressam ve şairlerin yapıtlarında da bahsi geçen semt, o yılların tercih edilen mesire yerleri arasında yer almaktadır. Semt içerisinde bulunan Kurbağalıdere, özellikle 18. yüzyılda kayıklarla gezintilere çıkılan ve güzelliğiyle büyüleyen bir yer olmuştur. Fikirtepe’nin güzelliğini en iyi anlatan, o dönemde yazar ve şairlerin ilham almak için uğrak yeri olmasıdır.

1950’lerden sonra ise yoğun göç alan İstanbul’un, il genelinde çarpık yapılaşmaya maruz kalması, birçok yer gibi bu semti de etkilemiştir. Şu an Kadıköy bölgesfikirtepe-haritainde tek gecekondu yapılanmasına sahip olan Fikirtepe, İstanbul genelinde son yıllarda gelişen konut projeleri ve değişen çehreden kendine düşen payı yavaş yavaş alarak, kendisi için geliştirilen özel projelerle yeniden ayağa kalkma ve eski güzelliğini kazanma yolunda ilerlemektedir. Konumu açısından oldukça önemli bir yerde bulunan semt, yeni yaşam alanları yaratan inşaat projelerinin gözdesi haline gelmiştir.

 

 

Kadıköy’de Büyük Buluşma!

Dumankaya Çok Özel Bir Projeyle Fikirtepe’ye Geliyor

İstanbul üzerinde gerçekleşen bu yeni konut gelişim ve değişim hareketinde, kendini ispatlamış ve deneyim sahibi olan Dumankaya, Fikirtepe konut projesiyle konum ve tarih bakımında zengin semte yeni bir yüz kazandırmayı amaçlamaktadır. 2015 yılında The One Awards ödülleri kapsamında gayrimenkul sektöründe ödüle layık görülen ve itibarını en çok geliştiren firma olarak tescillenen Dumankaya, bu semtte de deneyimini ve kalitesini yeniden konut sahibi olmak isteyenlerin beğenisine sunmaya hazır.

Şu anda satışı tamamlanmış projeleri Dumankaya İkon, Dumankaya Vizyon,  Modern Collection, Adres Panorama, Adres Sancaktepe ve Adres Kampüs projelerinin yanı sıra, satışı devam eden Ritim İstanbul, Sancaktepe bölgesinde yer alan Dumankaya Mozaik, Halkalı Bölgesinde yer alan Dumankaya Miks, Maltepe –Kartal Sahil yolunun en prestijli noktasındaki Dumankaya Horizon ve Hi-Fit Bahçeşehir projeleriyle kendini göstermiş, Nielsen tarafından yapılan araştırmada 2014 yılına oranla beğenilirlik oranını arttırdığı kanıtlanmış Dumankaya, her zaman kendini geliştirme vizyonuyla Fikirtepe konut projeleri arasında yer almaktadır.

Ön Talebinizi Yapın Herkesten Önce Kazanın

Dumankaya Kadıköy-Fikirtepe Projesi ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak ve ilk fiyat avantajlarından yararlanmak için ön talep formunu doldurmanız yeterli.

Ön Talep Formu İçin Tıklayınız!

3