Dumankaya Adil Tavrıyla Ödüle Layık Görüldü

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) desteklediği Gazeteci Celal Toprak ve Yayıncı Mehmet Gözcü’nün birlikte organize ettiği ‘10’uncu Kent ve Yaşam Ödülleri’ 4 Haziran 2014 günü sahiplerini buldu. Proje üreten kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacıyla düzenlenen törende ‘Kent Dönüştürme Ödülü’ne Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya layık görüldü.

Ödülünü takdim etmeden önce sunucu şu sözlerle Dumankaya’yı anons etti:

“Sadece bina yapmak değil kentlere katkı yapmayı hedefleyen bir anlayışla yola çıktılar… Bugüne kadar da bunu başardılar… Satış sonrası hizmette fark yarattılar. Kentsel dönüşüme anlam kattılar… Ama en çok da kentsel rantların vergilendirilmesi doğrultusundaki tavrı öne çıktı. Bu uygulamaya ülkemiz açısından geç kalınmış ve son derece yerinde bir karardır yorumunu getirdi. Bu karar ile birlikte, sosyal devlet olma yolunda bir adım daha ilerlemiş olacak ve halkımızı gereksiz vergi yükünden korumuş olacağız diyordu… Bunu bir işadamının yapması Türkiye’de bir açılımın kapısını aralıyordu… Jüri bu değerlendirmeyi yaptı ve Dumankaya’ ya ödül verilmesi kararı aldı.”

Sunucuya sözleri için teşekkürlerini dile getiren Dumankaya, atılan her adımda Kente Kimlik Katan yaşam alanları oluşturma misyonu ile İstanbul’a layık olduğu katkıları oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar sloganıyla gerçekleştirilen ödül töreninde farklı sektörlerden kişiler ödüle layık görüldü.

800X800_odul

0

Yorum Bırakın